Zlínský kraj

SVJ domu Družstevníků 532 v Želechovicích nad Dřevnicí využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,73 miliónu korun. Finanční prostředky byly použity na zateplení obvodového pláště a střechy, výměnu oken, na opravu lodžií, hromosvodů a protipožárních zařízení, elektroinstalace, stoupaček a na vyregulování otopné soustavy. Zrekonstruované jsou také společné a vstupní prostory, chodby a vchody. Úvěr má splatnost 30 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 2,75 % p.a.

Společenství vlastníků domu B. Buchlovana 881, 882, Uh. Hradiště, využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 2,86 miliónu korun. Finanční prostředky byly použity na zateplení obvodového pláště, střechy a vybraných vnitřních konstrukcí, na opravu lodžií, opravu hromosvodů a protipožárních zařízení, elektroinstalace a stoupaček. Zrekonstruované jsou také společné a vstupní prostory, chodby a schodiště. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 0,75 % p.a.

Stavební bytové družstvo Vsetín využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 2,7 miliónu korun na rekonstrukci domu v obci Hošťálková. Finanční prostředky byly použity na opravu styku dílců a obvodového pláště, na zateplení obvodového pláště, vybraných vnitřních konstrukcí a střechy, na výměnu oken, opravu lodžií a balkonů včetně zábradlí, na opravu hromosvodů a protipožárních zařízení, rozvodů a stoupaček. Úvěr má splatnost 20 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 1,75 % p.a.

Stavební bytové družstvo Vsetín využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 2,7 miliónu korun na modernizaci domu v obci Hošťálková. Finanční prostředky byly použity na opravu styku dílců a obvodového pláště, na zateplení obvodového pláště, vybraných vnitřních konstrukcí a střechy, na výměnu oken, opravu lodžií a balkonů včetně zábradlí, na opravu hromosvodů a protipožárních zařízení, rozvodů a stoupaček. Úvěr má splatnost 20 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 1,75 % p.a.

Společenství vlastníků domu Havlíčkova 3853, 3854, Kroměříž, využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,06 miliónu korun. Finanční prostředky byly použity na zateplení obvodového pláště, výměnu oken, opravu lodžií včetně zábradlí, opravu a zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, opravu hromosvodů a opravu nebo výměnu elektrických zařízení, rozvodů a stoupaček a také na modernizaci společných a vstupních prostor. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 0,75 % p.a.

Společenství vlastníků jednotek bytového domu Na Zastávce 579, Slavičín, využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1 milión korun. Finanční prostředky byly použity na odstranění poruch základů domu a opravy hydroizolace spodní stavby, na zateplení obvodového pláště a střechy, opravu balkonů a lodžií včetně zábradlí, opravu a zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, opravu hromosvodů a opravu nebo výměnu elektrických zařízení, rozvodů a stoupaček. Součástí modernizace byla také oprava společných a vstupní prostor. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 0,75 % p.a.

Společenství vlastníků jednotek domu v Cyrilometodějské ulici ve Valašských Kloboukách využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,28 miliónu korun. Finanční prostředky byly použity na sanaci základů a opravu hydroizolace spodní stavby, na zateplení obvodového pláště a vybraných vnitřních konstrukcí, na opravu a zateplení střech včetně nástaveb, výměnu oken, opravu lodžií včetně zábradlí, opravu hromosvodů, hlavních rozvodů elektřiny, plynu a stoupaček. Zrekonstruovaly se také vstupní a schodišťové prostory, vnitřní stěny a stropy. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 0,75 % p.a.

Společenství vlastníků jednotek domu Štěpská 946 ve Vizovicích využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,84 miliónu korun. Finanční prostředky byly použity na opravu poruch základů a hydroizolace spodní stavby, opravu obvodového pláště a reprofilaci styku dílců pláště, na jeho zateplení, na výměnu oken a opravu lodžií včetně zábradlí, na opravu hromosvodů a elektrických rozvodů a zařízení, zdravotně technických instalací a rozvodů plynu. Zrekonstruovaly se také vstupní a schodišťové prostory, vnitřní stěny a stropy a v domě je nový výtah. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 0,75 % p.a.

Společenství VM Nádražní 207 využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 2 milióny korun. Finanční prostředky byly použity na odstranění poruch základů a opravy hydroizolace spodní stavby, zateplení obvodového pláště, střechy a vybraných vnitřních konstrukcí, výměnu oken, opravu vstupních a společných prostor a opravu hromosvodů, elektrických rozvodů, stoupaček a rozvodů plynu. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok.

Společenství pro dům Michala Urbánka 437, 438, 439 ve Vsetíně využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,8 miliónu korun. Finanční prostředky byly použity na opravu a zateplení obvodového pláště, opravu a zateplení střechy, výměnu oken, opravu lodžií včetně zábradlí a jejich zasklení, opravu hromosvodů a protipožárních zařízení, opravu vnitřních stěn a stropů a úpravu vstupního a schodišťového prostoru. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok.

Společenství vlastníků jednotek U letiště v Holešově využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,2 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity na sanaci základů a opravu hydroizolace spodní stavby, opravu a zateplení obvodového pláště, opravu balkonů včetně zábradlí, opravu a zateplení střechy, výměnu el. rozvodů, opravu hromosvodů a úpravu vstupního schodišťového prostoru. Úvěr má splatnost 20 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. Měsíční splátka na jeden byt je necelých 600 Kč. V domě je 30 bytových jednotek.

SVJ Obchodní ve Slavičíně získalo od SFRB úvěr ve výši 2,2 mil. Kč z programu Panel 2013+, díky kterému byl zateplen obvodový plášť budovy včetně sanace, provedena vyměněna oken, oprava balkonů vč. zábradlí, oprava hromosvodů a protipožárních zařízení. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. V domě je 39 bytových jednotek a splátka na jeden byt vychází cca na 550 Kč měsíčně.

Společenství vlastníků Oděská v Rožnově pod Radhoštěm získalo úvěr od SFRB ve výši 3,6 mil. Kč z programu Panel 2013+. Za tuto částku byla provedena sanace základů a oprava hydroizolace, zateplení obvodového pláště, výměna oken, oprava lodžií vč. zábradlí, zasklení lodžií, oprava hromosvodů, oprava a modernizace vzduchotechniky a úprava vstupního prostoru. V bytovém domě je 40 bytových jednotek, splátka na jeden byt vychází na necelých 850 Kč na měsíc. Úvěr je fixovaný po dobu 10 let.

Společenství pro dům Lomená v Uherském Hradišti získalo od SFRB nízkoúročený úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,5 mil. Kč. Prostředky byly investovány do opravy a zateplení obvodového pláště, opravy lodžií vč. zábradlí, výměny oken a opravy a zateplení střechy. Úvěr má splatnost 20 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. V domě je 22 bytových jednotek a výše splátky na jeden byt vychází cca 800 Kč za měsíc.

SVJ Školní v Broumově-Bylnici využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,3 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity na sanaci a zateplení obvodového pláště, opravu lodžií a balkónů včetně zábradlí, výměnu oken, opravu a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, opravu hromosvodu, výměnu elektrických rozvodů a úpravu vstupního prostoru. Úvěr je fixovaný po dobu 20 let. Měsíční splátka na jeden byt je necelých 1100 Kč. V domě je 6 bytových jednotek.

SVJ Svazarmovská v Rožnově pod Radhoštěm získalo od SFRB úvěr ve výši 2,2 mil. Kč z programu Panel 2013+, díky kterému byl opraven a zateplen obvodový plášť budovy, provedena oprava a zateplení střechy, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, vyměněna okna, oprava balkonů vč. zábradlí a zasklení, oprava hromosvodů a úprava vstupních schodů. Úvěr má splatnost 9 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. V domě je 22 bytových jednotek a splátka na jeden byt vychází na přijatelných 1000 Kč za měsíc.

Společenství domu Slunečná ve Zlíně získalo nízkoúročený úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 2,4 mil. Kč, ze kterého byl zateplen obvodový plášť budovy, opravená a zateplená střecha, opraveny balkony, vyměněny okna, provedena oprava a výměna el. zařízení a rozvodů a oprava hromosvodu. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. V domě je 27 bytových jednotek, kdy splátka na jeden byt vychází přibližně na 800 Kč za měsíc.

Společenství vlastníků jednotek ve Starém Městě využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,0 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity na sanaci základů a opravu hydroizolace spodní stavby, zateplení obvodového pláště budovy, výměnu oken, opravu balkonů včetně zábradlí, opravu elektro rozvodů, opravu hromosvodů a úpravu vstupního prostoru včetně schárnek a osvětlení. Úvěr je fixovaný po dobu 10 let. Měsíční splátka na jeden byt je přibližně 1500 Kč. V domě je 6 bytových jednotek.

Společenství vlastníků jednotek U Trojáku ve Zlíně získalo nízkoúročený úvěr od SFRB ve výši 3,7 mil. Kč, který byl použit na sanaci a zateplení obvodového pláště, opravu a zateplení střechy, sanace statických poruch konstrukce a opravu obvodového pláště, oprava balkonů včetně zábradlí. Úvěr má splatnost 10 let s fixovaným úrok po celou dobu. V domě je 33 bytových jednotek a splátka na jeden byt vychází na necelých 1000 Kč za měsíc.

Společenství vlastníků jednotek Křiby ve Zlíně byla Státním fondem rozvoje bydlení schválena žádost o poskytnutí nízkoúročeného úvěru z programu Panel 2013+, který byl použit na sanaci základů a izolaci spodní stavby, opravu a zateplení obvodového pláště, opravu a zateplení střechy, opravu a zasklení lodžií, opravu hromosvodů a úpravu vstupního prostoru. Úvěr byl poskytnut ve výši 5,1 mil. Kč s fixovaným úrokem po dobu 15 let. V bytovém domě je 48 bytových jednotek a splátka na jeden byt je necelých 1000 Kč za měsíc.