Kraj Vysočina

ROZKVĚT, stavební bytové družstvo, využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 5,44 miliónu korun na opravu domu v Jihlavě. Finanční prostředky byly použity na opravu a zateplení obvodového pláště, vybraných vnitřních konstrukcí a střech včetně nástaveb, na výměnu oken, opravu lodžií včetně zábradlí, modernizaci vzduchotechniky a opravu nebo výměnu elektrických zařízení. Zmodernizovaly se také vstupní a schodišťové prostory a v domě je nový výtah. Úvěr má splatnost 16 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok ve výši 1,75 % p.a.

ROZKVĚT, stavební bytové družstvo v Jihlavě, využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,1 miliónu korun na revitalizaci domu v Brtnici. Finanční prostředky byly použity na opravu obvodového pláště styku dílců, na zateplení obvodového pláště a střechy, výměnu oken, opravu a přebudování balkónů včetně zábradlí, zateplení vybraných vnitřních konstrukcí, opravu hromosvodů a protipožárních zařízení, rozvodů elektřiny, plynu a stoupaček. Úvěr má splatnost 20 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

JAVOŘICE, stavební bytové družstvo, využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 2,5 miliónu korun na opravu domu v Třešti. Za půjčené peníze se opravil a zateplil obvodový plášť domu a střecha, vyměnila se okna, opravily balkony včetně zábradlí, provedla se oprava hromosvodů a protipožárních zařízení a konstrukcí, vyregulovala otopná soustava, zateplily se také vnitřní konstrukce a opravily elektrická zařízení a rozvody. Úvěr má splatnost 20 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

Společenství vlastníků obytného domu v Březinově ulici v Jihlavě si půjčilo peníze z programu Panel 2013+ ve výši 1,5 miliónů korun. Finanční prostředky byly použity na zateplení obvodového pláště, opravu balkonů a lodžií včetně zábradlí, opravu hromosvodů, rozvodů elektřiny a stoupaček. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

Bytové družstvo Golčův Jeníkov, Nádražní, získalo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,1 miliónu korun. Finanční prostředky na rekonstrukci byly použity na opravu a zateplení obvodového pláště, na opravu hromosvodů a protipožárních zařízení a konstrukcí a také na projektové práce a projektovou dokumentaci. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. 

Společenství vlastníků v Malém Beranové využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,5 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity na opravu a zateplení obvodového pláště se současnou sanací, opravu a zateplení střech včetně nástaveb, výměnu oken, výměnu el. rozvodů a opravu vnitřních stěn a stropů. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok.

SVJ v Pacově využilo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 1,8 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity na sanaci základů a opravu hydroizolace spodní stavby, opravu a zateplení obvodového pláště se současnou sanací, opravu a zateplení střech včetně nástaveb a úpravu vstupního schodišťového prostoru. Úvěr má splatnost 15 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. Měsíční splátka na jeden byt je cca 1000 Kč. V domě je 12 bytových jednotek.

SVJ Jaroslava Haška v Ledči n. Sázavou získalo úvěr ve výši 1,5 mil. Kč, ze kterého byl zateplen obvodový plášť budovy, provedena oprava a zateplení střechy vč. nástavby a zateplení vybraných vnitřních konstrukcí. Úvěr má splatnost 8 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. V domě je 24 bytových jednotek a splátka na jeden byt vychází na přijatelných 750 Kč za měsíc.

Společenství vlastníků jednotek Bratří Čapků ve Žďáru nad Sázavou získalo úvěr z programu Panel 2013+ ve výši 3,6 mil. Kč, ze kterého byl zateplen plášť budovy, opraveny hromosvody, vnitřní konstrukce a balkony. Dále byly finanční prostředky použity na obnovu vstupních schodů, zábradlí a zídek. Úvěr má splatnost 10 let a po celou dobu má od SFRB fixovaný úrok. Ve společenství vlastníků je 104 bytových jednotek a splátka na jeden byt vychází pouze na cca 350 Kč za měsíc.